אשמח לחזור אליכם, פרופ´ אברהם ברוכין

הגדלת חזה ב-PIP הצונאמי בעיצומו

הגדלת חזה עם שתליPIP הצונאמי בעיצומו
מהומת שתלי הסיליקון מתוצרת החברה הצרפתית PIP צוברת תאוצה מיום ליום מתגלים פרטים חדשים ,וכמו בכל אסון גודל הנזק נחשף רק אחרי תקופה מסוימת שאת אורכה מי ישער. בחרתי להביא מספר פרטים הידועים לנו כיום .

הגדלת חזה עם שתליPIP הצונאמי בעיצומו מהומת שתלי הסיליקון מתוצרת החברה הצרפתית PIP צוברת תאוצה מיום ליום מתגלים פרטים חדשים ,וכמו בכל אסון גודל הנזק נחשף רק אחרי תקופה מסוימת שאת אורכה מי ישער. בחרתי להביא מספר פרטים הידועים לנו כיום אודות הגדלות החזה שבוצעו בשתל זה . מעולם לא השתמשתי בו , נאמן לעקרונותיי ודרישותיי משתלים : אישור FDA ,אישור החברה האמריקנית לכירורגיה פלסטית (על חבריה אני נימנה ) וספרות נתמכת ראיות (EBM). מאז שנת 1980 עת הכנסתי את השתלים הראשונים באנגליה ואחר כך בירושלים ,לאורך כל הקריירה הרפואית שלי תפיסתי הוכחה לא פעם כנכונה, השתמשתי ועודני משתמש אך ורק במשתלים מתוצרת MENTOR ואלרגן .להלן פרטים על PIP -POLY IMPLANT PROSTHESES . חברה צרפתית שהתבסס ה באזור התעשייה של SEYNE-SUR MER הסמוך לעיר טולון בצרפת הוקמה בשנת 1991 ע"י ז'אן קלוד מאס , עבדו בה סמוך לקריסתה 120 עובדים . מעט מאד ידוע על המייסד יש שטענו כי הוא היה בעברו יצרן נקניקיות אך עוה"ד שלו חדד מכחיש זאת , לטענתו כי הוא היה סוכן של חברת התרופות בריסטול מאייר . שכרו של מאס ב2008 ב-PIP היה 359,244 דולר .90% מתוצרת המפעל הופנתה ליצוא במיוחד לדרום אמריקה. סה"כ יוצאו משתלי ה-PIP ל65 מדינות . בעיות הקשורות לאיכות המשתלים היו ידועות 2000 , חוקר מיוחד נשלח מטעמם למפעל בעקבות ממצאיו נשלח למפעל דו"ח שכלל 11 אזהרות שונות .בשנות 2010 החלו דיווחים אודות דלף וקרעים במשלי PIP ברמות גבוהות מאד יחסית :10-11%,הטענה העיקרית היא שבקו הייצור השתמשו לא בסיליקון רפואי כמתחייב על פי כל תקן אלא בסיליקון תעשייתי הזול בהרבה מהרפואי והמשמש בדרך כלל לבידוד מתקני חשמל ולייצור ריפוד ומזרונים . חקירה שהתנהלה בצרפת הביאה לצו איסור השימוש במשתלי PIP ולקריסת היצרן . אומדני השימוש במשתלי PIP בעולם :סה"כ נמכרו בעולם כ-300,000-400,000, בריטניה כ40.000 , צרפת כ-30.000,אוסטרליה כ-8900,ברזיל כ-25.000,הולנד כ-1000, אגב הולנד נמכרו המשתלים מסיבות תמוהות תחת שם מסחרי : M-IMPLANT . המשתלים מעולם לא אושרו בארה"ב . ממסקנות דיון ממושך של נציגי:הולנד,פורטוגל,איטליה,אירלנד,הונגריה ,אוסטריה,ואוסטרליה לא נמצא קשר בין הגדלת חזה עם משתלי PIP לבין סרטן הלימפה מסוג ALCL (לימפומה אנא פלסטית של תאים גדולים). אומדים את מספר המשתלים ששוקו בישראל ב-1600 משתלים ומספר המנותחות כ-850 , לא ידוע מספרן של אלה שביצעו את הניתוח בחו"ל השיווק הופסק אמנם אך נעשה שימוש במלאי הקיים במרכזים רפואיים שונים בארץ . משרד הבריאות הקים קו מידע מיוחד שמספרו 5400 . כמו כן הכריז המשרד על מבצע החלפת משתלים במערכת הציבורית במימון קופות החולים למעט עלות משתלי חדשים. לאחרונה ככל יתר חברי באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית אנו מוצפים בקריאות ממטופלות שעברו הגדלת חזה ב לאו דווקא ע"י המנתח הספציפי. אני וחברי עונים על כל קריאה ומספקים כל מידע במוסגרת האפשרי, אני ממליץ לכל מנותחת לעיין בסיכום הניתוח שקיבלה כמקובל בעת עזיבת המתקן הרפואי לאחר הניתוח מודבקות עליו או על תעודת האחריות המצורפת שתי מדבקות עליהן מצוין מספר סידורי של המישתל ,גודלו ,תאריך ייצורו והיצרן . במקרה ואין כזה ,העתק בודאי שמור במתקן הרפואי .אין להתבייש לפנות למנתח הפלסטי האישי ובהעדרו למנתח פלסטי בקות החולים או מקום אחר.אשמח לספק כל מידע לכל המבקשת זה חלק ממקצוע הרופא, מנתח פלסטי הוא בוודאי קודם כל רופא .

פרסום ראשון :27/12/2011 23:12:43
עדכון אחרון :27/06/2016 10:42:06
עדכונים אחרונים
זכאות לטיפולי לייזר פרטיים במרפאותי
חברי מאוחדת ,לאומית זכאים להחזרי ייעוץ במרפאותי במימון הקופות( בידקו נא ראש זכאותכם מולן )
בעלי פוליסת ביטוח בריאות פרטית, זכאים לקבל שירותי ישירות. סמס/ווטסאפ 0547759427

מחפש/ת המלצות ממטופליי ?
היכנסו מלשונית "המלצות"
וגם ב: DOCADVISOR https://www.docadvisor.co.il
ניתוחי הלייזר מכוסים לרוב ע"י כל חברות הביטוח
הידעת כי : ניתוחי הלייזר מוכרים ומכוסים לרוב ע"י כל חברות הביטוח ? כולל יבלות כף הרגל ,ציפורן חודרנית , נגעי עור שונים ועוד .
כדאי לברר מולי .
הזמנת תורים דרך אודורו לכל המטופלים
התחברתי למערכת הזמנת תורים =אודורו
ניתן מהיום לקבוע פגישות בשתי מרפאותיי מכל מקום ,בכל :שעה ובכל שפה .
האתר פתוח לכולם :קופות ,בטוחים ופרטי.
לחברי מכבי :*3555
למרפאת אשקלון:0539956231
למרפאת חולון : 0539956229
סוף סוף קבלתי את הלייזר החדש
סוף סוף קבלנו באסותא אשדוד את מכשיר הלייזר מהדור החדש מהמשוכללים והמתוחכמים ביותר בשוק הלייזרים
המכשיר מטפל בדיוק מרבי (ממוחשב וחכם מאד)ביעילות ובמהירות ב: ציפורן חודרנית,יבלות מסוגים שונים בייחוד בכף הרגל, נגעים קטנים ,קונדילומה ועוד