אשמח לחזור אליכם, פרופ´ אברהם ברוכין

הגדלת חזה באמצעות הזרקת מקרוליין = MACROLANE

מקרוליין macrolane - הגדלת חזה ללא ניתוח.
לא עברו מספר שעות, מתכנית הטלביזיה, בה הוצג ה"פלא" הכירורגי הפלסטי החדש וכבר קבלתי טלפונים מלקוחות וותיקות. לפיכך החלטתי לשתף את קוראי הפורום בתשובתי להן .

 

 

 

 מקרוליין macrolane -  - הגדלת חזה ללא ניתוח

 לא עברו מספר שעות, מתכנית הטלביזיה, בה הוצג ה"פלא" הכירורגי הפלסטי החדש וכבר קבלתי טלפונים מלקוחות וותיקות. לפיכך החלטתי לשתף את קוראי הפורום בתשובתי להן . למען האמת התכנית הציגה בצורה שקולה את מעלות וחסרונות השיטה . אך רגע לפני שאי אלו קופצות על עגלת החידוש , מן הראוי להבין מספר עובדות . רעיון  הגדלת חזה ע"י מילוי השד בהזרקות ,איננו חדש בתחילת המאה הקודמת ,נוסו  הגדלות חזה ע"י הזרקות פרפין ולאחר מכן הזרקות סיליקון נוזל(להבדיל ממישתלי הסילקון ג'ל התיקניים בימינו ) עם תוצאת הרסניות והרעיון כולו ניזנח - עד עתה . המקרוליין הוא למעשה חומצה היאלורונית (ה מכונה גם היאלורונן או היאלורונט ),היא  שייכת לקבוצת חומרים כימיים הקרויה גליקוזמינוגליקן .ה חומצה היאלורונית ,נמצאת בגוף במספר רב של רקמות כולל רקמת החיבור,הסחוס, נוזל גלגל העין , רקמת האפיתל ורקמת העצבים .היא גם מהווה חלק מהתשתית החוץ תאית ומסייעת לריבוי,צמיחת התאים ונדידתם .בגוף אדם ממוצע נמצאים כ-15 גרם חומצה היאלורונית ,שליש מהם עוברים תהליכי הרס ובניה יומיומיים . החומר משמש  גם בהרכבי תכשירי קוסמטיקה רבים . חומצה היאלורונית במהדורות רפואיות כגון הרסטיליין משמשת למילוי תת עור של קמטים ע"י הוספת נפח והוא הדין לגבי המקרוליין המשמש להגדלת חזה . השימוש הביורפואי הראשון בחומצה היאלורונית החל בשנות ה-70 אז  פותח ההיאלון ,המשמש בניתוחי עיניים. ב-2003 אישר ה-FDA שימושו למילוי קמטי עור – כאמור רסטיליין היא דוגמא מסחרית בולטת . ב-2008 הופיע החומר בשם מקרוליין והוצע  קודם כל  כטיפול. לניפוח שרירי הרגל(סובך )והעכוזיים.  בהגדלת חזה ,תחילה השתמשו במקרוליין לתקון אסימטריה בחזה ,מילוי נפח שנוצר אחרי דיאטות ,קיצורי קיבה והנקה ,או בנערות בעלות חזה לא מפותח . פרסום המוצר להוספת נפח לשדיים,דהיינו (הגדלת חזה ללא ניתוח )על רקע קוסמטי ,הוא טרנד תקשורתי חדש , יש לזכור כי , פירוק החומר בגוף אורך כשנה ולכן יש צורך קבוע , לחזור על התהליך ,בפרקי זמן קצובים ובעלויות יחסית גבוהות .

 נשמע הגיוני להשקיע  כ-30.000 ש"ח(פי שניים מעלות הגדלת חזה קונבנציונלית בסיליקון ),לא סופי, בעבור תוספת של כ-100-200 ס"מק ( שווה ערך ,בין חצי, לכוס מים מלאה) לטווח חיי מדף של שנה ,שנה וחצי ?? ?

 עדיין לא קיימת ספרות מספקת מבוססת הוכחה (evidence based )) התומכת או שוללת את יעילות החומר על פני שיטות קונבנציונליות . לכך יש להמתין ו"לשבת על הגדר "

 שאלות?, הערות? ,הארות ?  אשמח להשיב  באמצעות הפורום  שלי .
פרסום ראשון :08/03/2009 11:57:40
עדכון אחרון :27/06/2016 10:45:47
עדכונים אחרונים
זכאות לטיפולי לייזר פרטיים במרפאותי
חברי מאוחדת ,לאומית זכאים להחזרי ייעוץ במרפאותי במימון הקופות( בידקו נא ראש זכאותכם מולן )
בעלי פוליסת ביטוח בריאות פרטית, זכאים לקבל שירותי ישירות. סמס/ווטסאפ 0547759427

מחפש/ת המלצות ממטופליי ?
היכנסו מלשונית "המלצות"
וגם ב: DOCADVISOR https://www.docadvisor.co.il
ניתוחי הלייזר מכוסים לרוב ע"י כל חברות הביטוח
הידעת כי : ניתוחי הלייזר מוכרים ומכוסים לרוב ע"י כל חברות הביטוח ? כולל יבלות כף הרגל ,ציפורן חודרנית , נגעי עור שונים ועוד .
כדאי לברר מולי .
הזמנת תורים דרך אודורו לכל המטופלים
התחברתי למערכת הזמנת תורים =אודורו
ניתן מהיום לקבוע פגישות בשתי מרפאותיי מכל מקום ,בכל :שעה ובכל שפה .
האתר פתוח לכולם :קופות ,בטוחים ופרטי.
לחברי מכבי :*3555
למרפאת אשקלון:0539956231
למרפאת חולון : 0539956229
סוף סוף קבלתי את הלייזר החדש
סוף סוף קבלנו באסותא אשדוד את מכשיר הלייזר מהדור החדש מהמשוכללים והמתוחכמים ביותר בשוק הלייזרים
המכשיר מטפל בדיוק מרבי (ממוחשב וחכם מאד)ביעילות ובמהירות ב: ציפורן חודרנית,יבלות מסוגים שונים בייחוד בכף הרגל, נגעים קטנים ,קונדילומה ועוד