אשמח לחזור אליכם, פרופ´ אברהם ברוכין

כמעט הכל אודות הגדלת חזה

מאת: פרופ´ אברהם ברוכין

           Breast augmentation ,Augmentation Mammoplasty

ב-17 לנובמבר 2006 אישר מינהל המזון והתרופות האמריקני המחמיר, את השימוש במישתלי שד ממולאי ג’ל סיליקון .בכך תמו 14 שנות חקר ותהייה ,לגבי בטיחות מישתליםאלה .ניתוח הגדלת חזה הפך שכיח ביותר בעשורים האחרונים .

בשנת 2005 , בוצעו בארה"ב , 291.350 הגדלות (במקום השלישי אחרי שאיבות שומן וניתוחי אף ) והביקוש גדל בהתמדה. סה"כ בוצעו בארה"ב, כשניים וחצי מיליון הגדלות חזה. גודל החזה "האידיאלי", הוא עניין של טעם ,אופנה שונים בקבוצות אתניות שונות . הביקוש מושפע במידה רבה מסמלי המין האופנתיים וחשיפה למדיה התקשורתית . יש להבחין בין ניתוח להרמת חזה וניתוח להגדלתו. הגדלת חזה נועדה להוסיף נפח לשד
בעל מימדים טבעיים , אך לחזה מרוקן שמוט ונפול, במיוחד אחרי הריונות והנקות, יתכן אין מנוס מהרמה .

מטופלות להגדלת חזה, מגיעות בדרך כלל בשני גלים, בעיתויים שונים:נערות צעירות, בתום גיל ההתבגרות, ממתינות בכיליון עיניים להתפתחות השדיים. ההמתנה מסתיימת בגיל שבע-עשרה בממוצע. מה שלא צמח עד אז - כבר לא יצמח.הגל השני ,נשים מבוגרות יותר, נשואות בדרך כלל, לאחר שתיים-שלוש לידות, המרגישות צורך לשפר נשיותן במיוחד ובאמצעות עיצוב השדיים להחזיר עטרה ליושנה . לעתים ,מבחינים באסימטריה בהתפתחות השדיים. בעיה שעדיף לשפר בגיל צעיר יחסית, כדי למנוע אי-נעימויות, בושה ומבוכה ביחסים עם בני המין השני. חדרת מישתלים בגדלים שונים פותרת את הבעיה.

משתלי הסיליקון

הטכניקה המקובלת כיום היא שימוש במישתל ג’ל סיליקון, הנתון בתוך מעטפה. הסיליקון,
הוא חומר אינרטי, שאינו מגיב כימית עם נוזלי ורקמות הגוף ולפיכך אינו מעורר תגובה דלקתית או דחייה. הגוף מקיף ומבודד אותו בקופסית (קפסולה )מרקמה חיבורית.
המכילה מקלעת סיבי קולגן .

מהו הגודל האידיאלי של השד? עד כמה להגדיל את נפח השדיים? זהו כמובן עניין של שילוב טעם אישי ומצאי . יש לחשב את הגודל המתאים לגובה , לרוחב הכתפיים, המותניים ומבנה הגוף. יכולת ההגדלה מותנית גם בכמות העור העומדת לרשות המנתח. הרופא המביע חוות דעת מקצועית על בסיס ידע נצבר ובדיקה פיזית, הוא משתדל, שלא להיגרר אחר מאוויי שטוחת חזה ,החולמת על שדיים גדולים בצורה מופרזת. אחת שאלה נפוצה אחרת היא מתי רצוי לעבור ניתוח כזה, לפני או אחרי גמר תקופת הפריון. ככלל, ניתוח הגדלת חזה ,אינו פוגע בבלוטות החלב ובצינוריות החלב, ולכן אינו מונע הנקה. תנודות במשקל, הרזיה והשמנת יתר עלולות להזיק לשד ,יותר מאשר ההנקות. אם צורת השד אינה משביעת רצון ופוגמת בתפקוד המיני - חבל על שנות הציפייה, וההמתנה הארוכה.

הטכניקה המקובלת כיום היא משתל ג’ל סיליקון, הנתון בתוךמעט פה הסיליקון, הוא חומר אינרטי, שלא מגיב כימית ואינו מעורר תגובה דלקתית או דחייה, במגע עם נוזלי ורקמות הגוף. הגוף מקיף ומבודד אותו בקופסית (קפסולה) הבנויה רקמה חיבורית. ההבדלים בין המשתלים ,ב-3 מישורים: צורה , מירקם וליבה צורה. שתי צורות עיקריות: אנטומית ועגולה .

 

..................

עגולה = (ROUND) פרופיל בשלוש דרגות :נמוך, בינוני וגבוה

המשתלים העגולים , בעלי שטח פנים חלק או מחוספס :אלה המישתלים הנפוצים ביותר ומחירם זול מהאנטומים .
כשאוחזים במישתל עגול בצורה אנכית(המצב בו את נמצאת שעות רבות), הוא מקבל צורה דומה לאנטומי.
אין זה נכון שמישתל עגול נוטה לשמר צורה עגולה מנופחת .

מנתח מנוסה ישכיל לשוות לו מראה טבעי לחלוטין . יתרון המישתל העגול : שיווי מראה מלא ועגלגל ויכולת התמרון בין פרופילים שונים .חסרונות המישתל העגול : תזוזה וקמטוטים (rippling)אם כי נדיר מאד .

לדף הבא לחצו כאן

פרסום ראשון :03/12/2008 12:07:56
עדכון אחרון :29/12/2008 22:24:14
עדכונים אחרונים
זכאות לטיפולי לייזר פרטיים במרפאותי
חברי מאוחדת ,לאומית זכאים להחזרי ייעוץ במרפאותי במימון הקופות( בידקו נא ראש זכאותכם מולן )
בעלי פוליסת ביטוח בריאות פרטית, זכאים לקבל שירותי ישירות.
בדקו נא מולי בכתב סמס/ווטסאפ 0547759427

מחפש/ת המלצות ממטופליי ?
היכנסו מלשונית "המלצות"
וגם ב: DOCADVISOR https://www.docadvisor.co.il
ניתוחי הלייזר מכוסים לרוב ע"י כל חברות הביטוח
הידעת כי : ניתוחי הלייזר מוכרים ומכוסים לרוב ע"י כל חברות הביטוח ? כולל יבלות כף הרגל ,ציפורן חודרנית , נגעי עור שונים
הידראדניטיס ועוד .
כדאי לברר מולי .
הזמנת תורים דרך אודורו לכל המטופלים
התחברתי למערכות הזמנת תורים =אודורו ואינפומד
ניתן מהיום לקבוע פגישות בשתי מרפאותיי מכל מקום ,בכל :שעה ובכל שפה . פתוחים לכולם :לאומית ,מאוחדת , פרטי וביטוח .
תור באודורו :אשקלון:0539956231 , חולון :0539956229
סוף סוף קבלתי את הלייזרים החדישים ביותר
סוף סוף קבלנו באסותא אשדוד ובמרפאתי באשקלון מכשירי הלייזר מהדור החדש 2021 מהמשוכללים והמתוחכמים ביותר בשוק הלייזרים הקיימים בארץ .
המכשירים מטפל ים בדיוק מרבי (ממוחשב וחכם מאד)ביעילות ובמהירות ב: ציפורן חודרנית,יבלות מסוגים שונים ב