אשמח לחזור אליכם, פרופ´ אברהם ברוכין

ניתוחים פלסטיים יבוצעו רק בידי מומחים

הכנסת קבעה : ניתוחים פלסטיים יבוצעו רק בידי מומחים
מאת: פרופ´ אברהם ברוכין

לאחרונה אושרו בכנסת תקנות חדשות הקובעות כי רק רופאים מומחים יבצעו ניתוחים פלסטיים בכך ניסתם הגולל על הפירצה שבה כל רופא באיצטלת תעודת הרופא שלו , המרשה לו לעסוק ברפואה עסק בכל דבר :

אורולוג או אורטופד ביצעו שאיבות שומן, פתולוג מתיחות פנים , כירורג כללי הגדולות חזה וכו' - שוק המגלגל 300 מיליון ש"ח בשנה בוודאי מעוור עיני צדיקים אך גם עלול לגרום נזקים בלתי הפיכים בידיים לא מיומנות .

בעבר הלא רחוק ועדיין , עדים לתביעות נזיקין מסיביות ותכופות .

כאמור לעיל , ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה תקנות של משרד הבריאות הקובעות כי רק רופאים מומחים יוכלו לבצע ניתוחים פלסטיים. התקנות ייכנסו לתוקף תוך 90 יום עתה נידרשים מנהלי חדרי הניתוח הפרטיים והמרפאות הפרטיות העוסקות בתחום הפלסטיקה לפעול באחריות וזהירות מירבית ולהעסיק אך ורק רופאים מומחים בכירורגיה פלסטית.

ההסתדרות הרפואית התחייבה להגיש בתוך 60 יום רשימה של רופאים בעלי התמחויות חופפות , שיוכלו לבצע ניתוחים מסוימים. בתחום הפלסטיקה מתוקף התמחותם , רופאי א.א.ג יוכלו לבצע גם ניתוחי אף,

רופאי עיניים יוכלו לבצע ניתוחי עפעפיים, כירורגים אונקולוגים יוכלו לבצע ניתוחי שדיים רפואיים וכירורגים כלליים יוכלו לבצע ניתוחי דופן הבטן.

עוד קובעות התקנות כי ,משרד הבריאות רשאי לאשר לרופא גם מבלי תואר מומחה שהוכיח כי עסק בניתוח מסוים ',במיומנות ובהיקף של 5 שנים לפני כניסת ההוראות לתוקף, להמשיך ולנתח ניתוח שביצע בעבר למשך 3 שנים נוספות.
ד"ר יצחק ברלוביץ, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות דיווח לוועדה כי למשרד הגיעו תלונות של מטופלים כי קיים נוהג של ביצוע ניתוח בידי רופא שאינו בעל תואר מומחה בענף רפואי אליו משתייך הניתוח.

ח"כ משה שרוני (גימלאים), יו"ר ועדת הבריאות ציין כי התיקון לחוק "חיוני ומגן על בריאות הציבור".

משרד הבריאות התחייב בדיון בוועדת הבריאות לאכוף את התקנות ולפקח על העסקת רופאים מומחים במרפאות הפרטיות ובחדרי הניתוח הפרטיים.

"אני מברך על המהלך הזה אותו יזמנו יחד עם משרד הבריאות כבר לפני שנתיים", מסר יו"ר איגוד המנתחים הפלסטיים, ד"ר אייל וינקלר , "המהלך נבע מרצון כן ואמיתי להגן על אנשים תמימים שהולכו שולל ונפלו קורבן לניתוחים בידי אנשים לא מהימנים. התקנות האלו לא נועדו כדי להגן על שכר הפלסטיקאים, כמו שמלעיזים הציניקנים. הכל למען הרמה הרפואית. ראינו בלב כואב כיצד מטופלים נפלו קורבן לשרלטנים".

תגובת האיגוד "מדובר בצעד המעמיד את ישראל בשורה אחת עם מדינות העולם המתקדמות בהן ברור כי רק למומחים מוענקת הסמכות והמומחיות לבצע ניתוחים פלסטיים. מדובר בצעד שיביא ליציבות בשוק הניתוחים הפלסטיים שהיה פרוץ עד כה והגיע עד לסכנת חיים".

**כתבה מלאה ניתן למצוא באתר האיגוד לכירורגיה פלסטית

פרסום ראשון :03/12/2008 10:31:31
עדכון אחרון :27/06/2016 10:44:12
עדכונים אחרונים
זכאות לטיפולי לייזר פרטיים במרפאותי
חברי מאוחדת ,לאומית זכאים להחזרי ייעוץ במרפאותי במימון הקופות( בידקו נא ראש זכאותכם מולן )
בעלי פוליסת ביטוח בריאות פרטית, זכאים לקבל שירותי ישירות.
בדקו נא מולי בכתב סמס/ווטסאפ 0547759427

מחפש/ת המלצות ממטופליי ?
היכנסו מלשונית "המלצות"
וגם ב: DOCADVISOR https://www.docadvisor.co.il
ניתוחי הלייזר מכוסים לרוב ע"י כל חברות הביטוח
הידעת כי : ניתוחי הלייזר מוכרים ומכוסים לרוב ע"י כל חברות הביטוח ? כולל יבלות כף הרגל ,ציפורן חודרנית , נגעי עור שונים
הידראדניטיס ועוד .
כדאי לברר מולי .
הזמנת תורים דרך אודורו לכל המטופלים
התחברתי למערכות הזמנת תורים =אודורו ואינפומד
ניתן מהיום לקבוע פגישות בשתי מרפאותיי מכל מקום ,בכל :שעה ובכל שפה . פתוחים לכולם :לאומית ,מאוחדת , פרטי וביטוח .
תור באודורו :אשקלון:0539956231 , חולון :0539956229
סוף סוף קבלתי את הלייזרים החדישים ביותר
סוף סוף קבלנו באסותא אשדוד ובמרפאתי באשקלון מכשירי הלייזר מהדור החדש 2021 מהמשוכללים והמתוחכמים ביותר בשוק הלייזרים הקיימים בארץ .
המכשירים מטפל ים בדיוק מרבי (ממוחשב וחכם מאד)ביעילות ובמהירות ב: ציפורן חודרנית,יבלות מסוגים שונים ב